ORTASH

اولین برنامه نویس جهان چه کسی بود؟

اولین برنامه نویس جهان چه کسی بود؟

اولین برنامه نویس جهان چه کسی بود؟ ایدا لاولیس چهره‌ای کمتر شناخته شده در علوم رایانه است. او در واقع اولین نظریه پرداز و برنامه نویس رایانه است.

بیوگرافی ایدا لاولیس، اولین برنامه نویس تاریخ – زومیت

ایدا لاولیس یکی از اولین پیشگامان دنیای کامپیوتر بود که همکاری‌اش با پدر کامپیوتر مدرن چارلز ببیج، او را به اولین برنامه‌نویس تاریخ تبدیل کرد.

آیا می‌دانستید که اولین زبان برنامه‌نویسی دنیا چه‌ نام دارد؟

به نوعی می‌توان گفت Plankalkul اولین زبان برنامه‌نویسی دنیا است (کلمه‌ٔ Plankalkul را می‌توان سیستم رسمی برنامه‌ریزی معنی کرد). Plankalkul توسط مهندس Konard Zuse آلمانی و برای اهداف مهندسی بین سال‌های 1942 و 1945 ساخته‌ شد.

نخستین برنامه نویس جهان

8/10/2020 · نخستین برنامه نویس جهان. ایدا لاولیس با نام کامل Augusta Ada King-Noel, Countess of Lovelace یک ریاضی‌دان و نویسنده‌ی انگلیسی بود که عمده‌ی شهرت خود را مدیون همکاری با چارلز ببیج در توسعه‌ی کامپیوتر مشهور همه‌کاره‌ی این دانشمند یعنی موتور تحلیلی است. او اولین فردی بود که متوجه پتانسیل …

اولین زبان برنامه نویسی دنیا! – سخت افزار مگ

2/8/2017 · او با سمبل ها و علامت ها اولین زبان برنامه نویسی را ساخت؛ ولی عده ای معتقدند تورینگ اولین کسی بود که زبان برنامه نویسی را ساخت و برای اثبات آن برنامه ها و شبیه ساز های نوشته شده توسط تورینگ را مثال میزنند.

تاریخچه‌ی زبان‌های برنامه نویسی – دانش و فناوری بامداد

3/17/2020 · Grace Hopper: گریس هاپر از اعضای نیروی دریایی ارتش امریکا و از اولین زنان برنامه‌نویس تاریخ بوده است. کسی که نقش مهمی در ایجاد زبان COBOL داشته است.

حقایقی جالب در مورد دنیای برنامه‌نویسی

چه باور کنید و چه باور نکنید، باید بدانید که اولین برنامه‌نویس واقعاً یک زن بود. نام او Ada Lovelace بود که ریاضی‌دانی بود که در سال ۱۸۴۳ در بریتانیا متولد شد (برای آشنایی بیشتر با وی، به مقالهٔ آیا می‌دانستید که اولین زبان برنامه‌نویسی دنیا چه‌ نام دارد؟. مراجعه نمایید).

برچسب‌ها:, , , , , ,