ORTASH

پیامدهای تماشای زیاد تلویزیون در کودکان

پیامدهای تماشای تلویزیون برای نوزادان و کودکان | ستاره

تحقیقات نشان داده که تماشای تلویزیون در نوزادان زیر هیجده ماه، تاثیرات منفی روی رشد گفتاری، مهارت خواندن و حافظه کوتاه مدت آن‌ها می‌گذارد. مشکل تنها این نیست که کودکان تلویزیون تماشا کنند یا نه، بلکه مشکل اصلی این است که در زمان مشاهده تلویزیون آن‌ها چه کار‌هایی را انجام …

پیامدهای زیاده روی در تلویزیون دیدن کودکان

عوارض تماشای بیش از حد تلویزیون توسط کودکان پیامدهای زیاده روی در تلویزیون دیدن کودکان …

پیامدهای تماشای تلویزیون برای نوزادان و کودکان

تماشای تلویزیون برای نوزادان مفید است یا مضر؟ تحقیقات نشان می دهد که مشاهده تلویزیون در کودکان زیر یکسال، موجب تاخیر در رشد گفتاری، مهار

نوزاد و تلویزیون؛ تاثیر تماشای تلویزیون، موبایل و کامپیوتر …

بهتر است از ۲ تا ۶ سالگی تنها روزی نیم ساعت و بعد از آن روزی یک ساعت کودک به تماشای تلویزیون بنشیند. تماشای بیش از حد تلویزیون برای کودکان بالای دو سال نیز باعث عدم فعالیت، تنبلی، چافی، عدم خلاقیت، کاهش قدرت حل مسئله و قدرت تفکر تحلیلی، خشونت و … می‌شود.

عوارض و تاثیر خوب و بد تلویزیون روی کودکان+نظرات مثبت و …

*نتایج یک مطالعه طولانی مدت که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، نشان می‌دهد کودکانی که بیش از ۳ ساعت تلویزیون، فیلم یا دی وی دی در روز تماشا می‌کردند، در سن ۷ سالگی بیشتر در معرض خط بروز مشکلات رفتاری، اختلالات عاطفی و مشکلات رابطه‌ای قرار داشتند.

تأثير تماشای تلويزيون بر كودكان

آزادی بیش از اندازه در زمینه تلویزیون دیدن، مشکلاتی را پدید می آورد ؛ اما وقتی به طور صحیح و سازنده از آن استفاده شود ، می تواند تاثیرات مثبتی بر بیننده های کوچک داشته باشد.والدین باید سعی کنند مانع از آن شوند که کودکان ساعت های طولانی در یک گوشه تلویزیون تماشا کنند.

برچسب‌ها:, , , ,